Environmentální výchovou k radosti ze života

Mgr. Miloslav Kolenatý

Fakulta životního prostředí UJEP, pedagog a proděkan pro vnější vztahy

Vyrůstat a žít v Ústí nad Labem může být: a) životu nebezpečné b) inspirativní c) takové, jaké chcete. Anebo všechno dohromady. Prostě je to, tak jako kdekoli jinde na světě, hlavně o nás samotných. O tom, kým jsme a kým být chceme. A kolik snahy a péče věnujeme tomu, aby se nám to podařilo.

Mílův příběh je nejen o environmentální výchově, ale, tak jako každý skutečný příběh, také o vnitřní proměně, o vychovávání sebe sama. A o přesvědčení, že to, jak sami žijeme, může být pro leckoho inspirací. Posilou na cestě za vlastním příběhem.

Mgr. Miloslav Kolenatý je pedagogem a proděkanem pro vnější vztahy na Fakultě životního prostředí UJEP. Věnuje se výuce odborné angličtiny a environmentální výchovy. Ve volném čase studuje další dvě vysoké školy, jezdí okukovat metodiku projektové výuky do Finska, pracuje na doktorátu a na zahrádce kousek za Ústím.

Je aktivistou, což v jeho podání znamená, že aktivně usiluje o nalezení východiska z environmentální krize, které dnes lidstvo čelí. Součástí toho je i jeho snaha učit studenty, jak hledat a nacházet svá vlastní východiska. Z environmentálního žalu nebo třeba z nudné přednášky.

 

Text: Anna Škopková
Foto: Josef Růžička
Námět, scénář, režie, kamera, střih a produkce: Anna Škopková, Alex Macháčová a Daniel Augustin pro OMAP UJEP
Loading...