Zvolit si svůj vlastní směr

MgA. Jiří Dvořák

Odborný asistent Ateliéru aplikované a reklamní fotografie, FUD UJEP

To, že je ulice značená jako slepá, ještě neznamená, že ji neprojedete. Nebo že se z ní nevrátíte obohaceni o cennou zkušenost. Na umělecké vysoké škole a v Ústí nad Labem to platí dvojnásob. 

Se schopností zkoušet cesty, kterým se většina vyhne, se Jiří do Ústeckého kraje přistěhoval ze Šumavy. Ty dva kraje jsou si možná v něčem podobné. Žijí v nich lidé, kteří k životu nepotřebují vyjeté koleje. Jsou formováni hlubokými setkáními s dosud divokou přírodou. A jsou zvyklí prošlapávat si cestu v lesním podrostu.

Na výlety v Českém středohoří chodí sice Jirka většinou po značených stezkách, i tak se ale dá říci, že tuhle neprobádanou post-sopečnou krajinu pro mnoho lidí nově objevuje. Jestli se o tom chcete přesvědčit na vlastní oči, navštivte jeho výletní web kamzusti.cz.

MgA. Jiří Dvořák je absolventem AARF FUD UJEP, fotografem na volné noze a od roku 2016 také odborným asistentem jednoho ze tří fotografických ateliérů fakulty umění a designu ústecké univerzity, a to i poté, co se v loňském roce změnilo jeho zakládající vedení. Ve volném čase se věnuje reklamní, kampaňové i umělecké fotografii. Vydává se na daleké i blízké výlety s přáteli, kolegy a s jezevčíkem Tečkou. Žije v Ústí nad Labem, které pomáhá vylepšit tím, že fotografuje aktivity svých přátel, angažujících se ve snahách o kulturnější, uvědomělejší a nezkorumpovaný sever.

https://jirkadvorak.com/

Jirkův playlist na Spotify.

 

Text: Anna Škopková
Foto: Josef Růžička
Námět, scénář, režie, kamera, střih a produkce: Anna Škopková, Alex Macháčová a Daniel Augustin pro OMAP UJEP
Loading...