Každá překážka je jen šance na lepší výhled.

Mgr. David Cihlář, Ph.D.

Katedra tělesné výchovy a sportu, PF UJEP

Davidův táta, matematik, dává rád k dobru hádanku o tom, jak ubytovávat hosty v nekonečném hotelu, abyste je hned první den pobytu neotrávili vyčerpávajícím pochodem hotelovou chodbou až k volnému pokoji na konci nekonečna:). Řešení je jednoduché. Stačí vyhlásit hotelovým rozhlasem, aby se všichni již ubytovaní hosté přestěhovali do pokoje s číslem o jedno vyšší. Uvolní se vám tak pokoj č. 1 a další host může bydlet.

David si tuhle strategii vzal k srdci. Když už to vypadá, že má aktivit nad hlavu, přibere si prostě nějakou novou. A postaví ji na první místo. Ať se jedná o závodění, učení na základní a vysoké škole, masírování sportovních hvězd, moderování akcí nebo podcasting.

Nic pro něj není nemožné, nic není složité, každou překážku je možné překonat. Davidův život je plný radosti z pohybu a z překračování vlastních hranic. A tohle přesvědčení pak také předává svým žákům a studentům. Neexistuje nic, co by mladým lidem v Ústeckém kraji bylo potřeba předávat víc. 

 

David Cihlář se narodil 17. 5. 1977 v Ústí nad Labem. Jeho otec působí na UJEP jako významný matematik, proto David vystudoval nejprve PF UK a na UJEP se vrátil vyučovat až s doktorským titulem. Vyučuje také tělesnou výchovu na ústecké Základní škole Pod Vodojemem. Je nadšeným sportovcem a věnuje se kromě toho i moderování sportovních a univerzitních událostí. S týmem masérů a se svými studenty jezdí masírovat závodníky na sportovní klání po celém světě. Od roku 2020 se pustil do pravidelného živého vysílání rozhovorů se známými osobnostmi spojenými s ústeckou univerzitou, nejprve z oblasti sportu, později i z vědeckých a dalších oborů. Stal se tak oblíbeným youtuberem (nejen) své ženy a svého syna.

 

Davidův profil v magazínu UNIVERSITAS:

https://www.universitas.cz/osobnosti/6928-z-pedagoga-youtuberem-aneb-jak-vyucovat-sport-distancne

Podcastový rozhovor Alexandry Macháčové s Davidem Cihlářem

Podcastový rozhovor Alexandry Macháčové s Davidem Cihlářem

Loading...