Dělejte si, co chcete!

Ing. Alexandra Macháčová

FŽP UJEP, absolventka, stand up komik a life coach

Každý si může dělat, co chce. A to především, pokud vystuduje odpadové hospodářství na Fakultě životního prostředí UJEP. Nebo jiný obor na FŽP UJEP. Nebo některý z oborů na jiné fakultě UJEP. Případně na jiné univerzitě. A samozřejmě i pokud nedostuduje. Dokonce ani když nikdy studovat nezačne…

Stačí se prostě narodit. A začít dělat to, co vás baví. Je to jednoduché.

Mnohem těžší je vlastně poznat ten moment, kdy vás to, co děláte, bavit přestane. A ještě těžší je přestat to dělat. A začít zase dělat něco, co vás baví. A tak pořád dokola.

Komu se to v životě daří, ten přijde do nebe. A nebolí ho záda. Ze stresu.

Alex vystudovala ochranu životního prostředí a odpadové hospodářství na Fakultě životního prostředí UJEP. Po škole žila ve Velké Británii, kde pracovala jako GIS specialistka. Po návratu do Čech „pracovala v plynu“, jak říká pozici garanta analytika, kterou zastávala u Pražské plynárenské. Potom ji to ale přestalo bavit a pustila se do dramaturgie a psaní scénářů, například pro Déčko, dětský kanál České televize.
Zhruba ve stejné době v sobě objevila schopnost postavit se před publikum a (zcela v duchu upcyclingu), přepracovávat svůj vlastní život v sarkastické historky, kterým se řečené publikum rádo a hodně směje. Začala se věnovat oboru stand up comedy.
Založila také produkční společnost Not Your Mummy, přestěhovala se z Prahy do Kyjova u Krásné Lípy, kde na umělecké rezidenci v Nové Perle pořádá spolu se skupinou přátel festivaly pro chudé, případně nahé umělce, workshopy všeho možného nebo třeba cvičení jógy života na střeše, pátrá po historii rodiny odsunutých Němců, poskytuje tele-life-coaching, pomáhá udržovat v chodu kavárnu, točí pivo a nejlepší komediální seriál všech dob s názvem ŤIP ŤOP, jehož pokračování můžete podpořit v crowdfundingové kampani nebo i jinak.

 

Text: Anna Škopková
Foto: Josef Růžička
Námět, scénář, režie, kamera, střih a produkce: Anna Škopková, Alex Macháčová a Daniel Augustin pro OMAP UJEP

Playlist podle Alex

Loading...