2016_ANNA by Michal Kratochvil_BW_ct
Anna Marešová
Fakulta umění a designu
Úspěšná designérka a doktorandka FUD UJEP Mgr. Anna Marešová slaví se svou tvorbou úspěchy u nás i v zahraničí. Studovala Produktový design na FUD a na University of Derby v Anglii. V bakalářské práci Tramvaj pro Prahu poukázala na soudobé problémy pražské tramvajové dopravy a nabídla komplexní návrh tramvajové soupravy, která by svým designem měla vyhovovat jak uživatelům, tak i provozovatelům pražské MHD. Za práci získala cenu Národního technického muzea, cenu Excelentní studentský design a hlavní studentskou cenu na bienále v Lublani BIO 22. V magisterské práci se zase zaměřila na intimní život žen. Představila sérii erotických pomůcek Whoop De Doo včetně Venušiných kuliček, vibrátoru či vibračního vajíčka, a prolomila tak celospolečenské tabu v otázce používání erotických pomůcek. Za práci obdržela Národní cenu za studentský design. Anna po studijních úspěších a neobvykle kreativní kariéře asistentky amerického kouzelníka založila v roce 2012 vlastní studio a o rok později značku Whoop De Doo. Pracovala rovněž jako produkční na Letních shakespearovských slavnostech či jako zástupce skupiny Tata Bojs. Ústecké univerzitě zůstává Anna věrná dodnes. V současnosti studuje doktorský studijní obor Vizuální komunikace na FUD.

Letos jste získala prestižní ocenění v soutěži Red Dot Design Award, pořádané v německém Essenu. Porota Vám udělila Cenu Red Dot 2016 za nový Whoop .De Doo vibrátor, s kterým jste porazila konkurenci 5 200 dalších produktů z celého světa. Co na ocenění říkáte?

Mám z toho pochopitelně velkou radost. Red Dot získávají firmy za jedinečné produkty, nejen z hlediska designu, ale funkce a zpracování. Takže to vnímám jako dvojí ocenění, protože jsem nejen designér, ale starám se i o výrobu. Ceny se udělují každoročně a těch oceněných je vždycky víc. Beru to jako pečeť kvality toho produktu.

Jak dlouho se návrhy erotických pomůcek zabýváte a jak to s nimi v aktuální době vypadá?

Nedávno jsem to počítala a je to už pět let. V roce 2011 jsem návrh obhajovala jako svou diplomovou práci a je tedy i docela vtipné, že se tím zabývám ještě teď. To jsem v plánu rozhodně neměla. Ale jsem ráda, že se mi podařilo vybudovat známou značku. Teď mi hodně času zabírá starání se o firmu, ale plánuji i další intimní pomůcky pro ženy.

 

“Plánuji pro ženy další intimní pomůcky.”

 

Kde se dají erotické pomůcky koupit a které přesně jste všechny navrhovala?

Dají se koupit na našem e-shopu www.whoopdedoo.cz. Nabízíme Venušiny kuličky, které máme ve dvou barvách a různé váze, pak dvě vibrační vajíčka a samozřejmě novinku, vibrátor. Ten má jednoduchý anatomický tvar, v němž se skrývá velmi propracovaná mechanika, zcela zalitá do lékařského silikonu. Přestože vibrátor disponuje třemi motorky, zůstává přirozeně flexibilní. Kvůli velkému zájmu si na něj ale zájemci musí minimálně dva až tři měsíce počkat. Letos chci také vytvořit těžší variantu Venušiných kuliček.

A co jste kromě erotických pomůcek ještě navrhovala?

Vedle tramvaje pro Prahu jsem loni v rámci doktorandského studia na FUD vytvořila s kolegy kolekci svítidel z vyřazeného laboratorního skla. Pojmenovala jsem ji Luxury oddments neboli luxusní harampádí.

Jak pokračuje vaše studium?

Letos mám odevzdávat dizertační práci na téma udržitelný design. O erotických pomůckách se v práci zmíním spíše z hlediska výroby. Těším se, až to budu mít za sebou. S tím časem je to skutečně šílené.

Členové týmu
Projekty